Dolar : Alış : 5.6458 / Satış : 5.6559
Euro : Alış : 6.3858 / Satış : 6.3973

HAVA DURUMU
hava durumu

Afyon13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AFYON BÜTÜNŞEHİR OLUYOR.

27 Kasım 2017 - 1.346 kez okunmuş
Ana Sayfa » AFYONKARAHİSAR»AFYON BÜTÜNŞEHİR OLUYOR.
AFYON BÜTÜNŞEHİR OLUYOR.

Son günlerde kamuoyunda belirsizliği koruyan Afyon un büyükşehir mi? yoksa bütünşehir mi? olacak konusu cevap buluyor. Ak parti Genel Merkez yerel yönetimler başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Afyon bütünşehir kapsamına gireceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatına göre Türkiye geneli 51 il bütünşehir olacak. Afyonda bu şehirler arasında yer alıyor.

Sosyal medya aracılığı ile pek çok kişi bütünşehir’in yanlış yazıldığı büyük şehir denilmek istendiğini gibi bir anlayış kapılıyor. Bütünşehir ayrı Büyükşehir ayrı, işte Bütünşehir in ayrıntıları.

BÜTÜNŞEHİR NE DEMEK

Türkiye genel, 51 farklı şehrin bütünşehir olacağı ifade ediliyor.
Bütünşehir yönetimi büyük şehire benzer olacak. Buna göre belde belediyeler kapatılacak, köyler olmayacak ve tamamı mahallelere dönüştürülecek bütünşehir’in imar yetkileri, itfaiye ve zabıta hizmetleri Bütünşehir olan yere bağlı olacak.Büyükşehirlerde olduğu gibi tüm belde belediyeleri kapanacak ve merkeze bağlanacak. Bu belediyelerde çalışan personeller ise ilgisine göre bakanlıklara, büyükşehir belediyesi, bağlı kuruluşu veya ilçe belediyesine devredilecek.

AMAÇ HİZMETİN VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMAK

Önümüzdeki yılda uygulamaya konulması beklenen düzenlemeyle hedeflenen amaç, hizmetlerin verimliliğini artırmak, kaynakların yerinde kullanımını sağlamak, hizmetteki aksamalara engel olmak, denetim alanındaki boşluğu doldurmak, afet ve acil yardım hizmetlerini yürütmek olarak belirlendi.

Geçtiğimiz günlerde Ak parti Genel Merkez Yerel yönetimler başkan yardımcısı Salih Koca Afyon da bir dizi ziyaretler yapmıştı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından da ağırlanan Koca Afyonkarahisar ın Bütünşehir kapsamında olabileceğini söylediği iddia ediliyor. Buna göre yeni düzenleme Meclis’ten geçerse 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Afyonkarahisar Bütünşehir olarak seçime girecek.

İŞTE DÜZENLEMEYLE
BÜTÜNŞEHİR OLACAK 51 İL

Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Artvin, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan,Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, muş,Nevşehir, Niğde, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye,

YORUMLAR

İsminiz (Gerekli Değil)

 

E-Posta Adresiniz (Gerekli Değil)

Yorumunuz

İlgili Terimler :