Dolar : Alış : 5.4700 / Satış : 5.4799
Euro : Alış : 6.2082 / Satış : 6.2194

HAVA DURUMU
hava durumu

Afyon17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FETÖ BORSASI

27 Mart 2018 - 1.563 kez okunmuş
Ana Sayfa » DİNAR»FETÖ BORSASI
FETÖ BORSASI

Gaziantep AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ davalarında, varlıklı işadamlarının yargı mensuplarının satın aldığı iddialarının ortalıkta dolaştığını söyledi.

Beyaz Tv’de Murat Erçin’in moderatörlüğünü yaptığı Son Söz programına konuk olan Gaziantep AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, FETÖ davalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tayyar şunları söyledi:

‘MİLYON DOLARLARDAN BAHSEDİLİYOR’

“Varlıkları işadamlarını ve FETÖ için kritik olan kişileri cezaevinden kurtarmak için bazı avukatlar üzerinden yargı mensuplarıyla para ilişkisi olduğu iddiaları var. Ve bu çok vahimdir. Milyon dolarlardan bahsediliyor.”

‘RÜŞVET KÖPRÜSÜ KURULDU’
FETÖ davalarına giren avukatların para hareketlerinin incelenmesi lazım. Edildiğinde görülecektir bazı avukatlar, tutuklu Fetöcülerle hakim ve savcılar arasında rüşvet köprüsü kurdu.”

‘İŞADAMLARI SERBEST BIRAKILIRKEN, HEMŞİRELER TUTUKLANIYOR’

“Zengin işadamlarının, FETÖ için eleştiri olan adları cezaevinden kurtarmak için yargı mensuplarını satın almış olduğu iddiası var. Bir rivayete gore 250 milyonluk bir paradan bahsediliyor.

Afyonkarahisar içinde buna benzer iddialar var. Bu iddialar dan bazıları da Dinar’ın 2 güzide icracısı, Av. M.A. ve F.Z. Bu kişilerin Ankara’da çok önemli tanıdıkları sayesinde bütün bankalar,Resmi kamu kurumları,Tedaş,SSK vb tüm yerlerin avukatlığını bu kişi yapıyor. Böyle resmi yerlerin avukatlığı başka kişilerin eline geçmesini kesinlikle müsaade edilmiyor. Ayrıca Dinar’da icra avukatı olarakta bilinen bu hukukcu çözülmesi istenen fetö davalarında ilk adres olarakta biliniyor. İlk görüşmelerin yapıldı bu hukuk bürosu sahibi,  önümüzdeki yerel seçimlerde iktidar partisinin belediye başkan adayı olacağı kesin gözle bakılıyor.  Belediye meclis üyesi olarak görev alacak olan Enerji santrali sahibi  Z.B’ye düşük faizle kredi imkanı sağlayan kişiler, neden ilçelerini düşünmediler. Dinar Belediyesinede bu düşük faizli kredi imkanından faydalıdırılıp Dinar halkınında Enerji Santrali olabilirdi diye akıllarda soru işareti bıraktı.

YORUMLAR

İsminiz (Gerekli Değil)

 

E-Posta Adresiniz (Gerekli Değil)

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar