Dolar : Alış : 5.6458 / Satış : 5.6559
Euro : Alış : 6.3858 / Satış : 6.3973

HAVA DURUMU
hava durumu

Afyon13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 13 Kategoride 1962 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SANDIKLI’YA HİZMET YAĞMURU…

06 Nisan 2018 - 242 kez okunmuş
Ana Sayfa » SANDIKLI»ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SANDIKLI’YA HİZMET YAĞMURU…
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SANDIKLI’YA HİZMET YAĞMURU…

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SANDIKLI’YA HİZMET YAĞMURU…
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sandıklı İlçesine kazandırılacak olan tesislerin temel atma merasimleri için Afyonkarahisar’a gidiyor.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 6 Nisan Cuma günü Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi’nde düzenlenecek merasimde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 3 adet tesisin temelini atacak.

SANDIKLI’YI TAŞKIN ZARARLARINDAN KORUYORUZ

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 6 Nisan Cuma günü saat 14:00‘da Sandıklı Belediye Önü’nde düzenlenecek merasimde DSİ tarafından inşa edilecek olan Sandıklı İlçe Merkezi Üst Havza Kuşaklama, Ekinhisar Göleti Sulaması ile Ekinhisar Kasabası taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Ayrıca Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından merasimde 28 milyon TL’ye mal edilecek doğalgaz yatırımının açılışı da gerçekleştirilecek.

Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenecek merasimde OGM tarafından orman köylülerinin kalkındırılması maksadıyla 10 aileye gelir getirici tür, 5 aileye Orköy sertifikası ve 3 köye çok maksatlı yangın söndürme tankeri verecek. Ayrıca badem, ceviz, iğde, zerdali ve sedir fidanı türlerinden oluşan toplam 4 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

1.290 DEKAR ZİRAİ ARAZİ SUYA KAVUŞACAK

Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 1.290 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Sandıklı ilçe merkezi ve Ekinhisar Kasabası taşkın zararlarından korunacak.

YORUMLAR

İsminiz (Gerekli Değil)

 

E-Posta Adresiniz (Gerekli Değil)

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar